call us on: +86-533-4200240  E-mail: shuangying44858@163.com  Fax:+86-533-4202240
Zibo Boshan kazan-kazan Kimyasalları Co, Ltd
Telefon: +86-533-4200240
E-posta: shuangying44858@163.com
Ürün kategorisi
News
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Defolu mal su tedavi dört çalışma yöntemleri tanıttı

Atıksu Arıtma fiziksel, kimyasal kullanımı ve biyolojik atıksu arıtma tesisleri, metodları o kirli su böylece arıtma, kirliliği azaltmak ve harcamaya bile su geri dönüşüm, yeniden, tam su kaynaklarının kullanılmasını sağlamak. Ayıran veya atıksu kirletici zararsız maddeler kirletici işlemi.

Fiziksel işlem

Yerçekimi ayırma yöntemi, santrifüj ayırma yöntem ve ekran kesme yöntemi bölünmüş olabilir (yağ film ve petrol boncuk dahil olmak üzere) atık su tedavi yöntemi. Isı değişim prensibi aynı zamanda fiziksel işleme yöntemi üzerinde temel alır.

Kimyasal arıtma

Kimyasal reaksiyon ve ayırmak için kütle transferi yoluyla, çözünmüş su, kolloidal devlet kirleticilerin veya atıksu arıtma zararsız meselesi dönüştürmek için kaldırın. Kimyasal arıtma, dozaj Ajan kimyasal reaksiyon dayalı işlem birimi yöntemidir: koagülasyon, nötralizasyon, redoks, vs.; ve kütle transferi tabanlı işlem birimi: ayıklama, sıyırma, sıyırma, adsorpsiyon, iyon değiştirme ve electrodialysis ve ters osmoz. İkinci iki işleme birimleri toplu membran ayırma teknikleri olarak adlandırılır. Kütle aktarım işlem birimi kullanılan her iki kimyasal bir etkiye sahiptir, ama aynı zamanda fiziksel rolle ilişkili, o da kimyasal tedavi yönteminden tedavi, fiziksel kimya bilinen başka bir türü olarak ayrılabilir.

3. biyolojik arıtma

Atıksu çözüm, olduğu kadar mikroorganizmaların metabolizması ile tedavi Kolloid ve mikro askıya durumu istikrarlı, zararsız malzeme atık içine organik kirleticiler su. Mikrobiyal farklılıklar rol göre [1] biyolojik arıtma aerobik biyolojik arıtma ve anaerobik biyolojik arıtma iki türden ayrılabilir. Biyolojik atıksu arıtma aerobik biyolojik tedavisinde yaygın olarak kullanılan, geleneksel, aerobik biyolojik tedavi yöntemine göre aktif çamur ve biyofilm iki tipe ayrılır. Aktif Çamur süreci bir işlem birimi, çeşitli çalışma yöntemleri vardır. Biyofilm arıtma ekipmanları biyolojik filtre, biyolojik bir pikap, biyolojik iletişim oksidasyon tank ve son zamanlarda geliştirilen biofluidized yatak var. Biyolojik oksidasyon gölet hukuk, olarak da bilinen doğal biyolojik arıtma. Anaerobik biyolojik arıtma, olarak da bilinen biyolojik azaltma tedavisi, çoğunlukla organik Atıksu ve çamur yüksek konsantrasyonları ile başa çıkmak için kullanılır. Kullanılan işleme esas olarak sindirim tank cihazıdır.

4. biyolojik iletişim oksidasyon metodu

Biyolojik iletişim oksidasyon süreci, atıksu biyolojik iletişim oksidasyon süreci filler ile dolu biyolojik tepki tank ile tedavi etmek için kullanılan, ile dolu oksijen tüm dolgu ve belirli bir akış hızı ile doldurulmuş Dolgu. Biyofilm, kanalizasyon ve biyofilm geniş kaplı dolgu iletişim biyofilm mikrobiyal metabolizma rolünü, organik kirleticiler kanalizasyonda kaldırılır, kanalizasyon saf. Son olarak, arıtılmış atıksu biyolojik iletişim oksidasyon tedavi sisteme taburcu ve yerli arıtma deşarj sonra klor dezenfeksiyonu ile karışık. Biyolojik iletişim oksidasyon metodu aktif çamur yöntemi ve biyolojik arasında bir biyofilm süreçtir. Havuzda doldurma, havuzun dibinde oksijen ile atık doldurma ve kanalizasyon ve daldırma kanalizasyon biyolojik varlığını önlemek için dolgu ile tam temas sağlamak için devlet, havuzda Kanalizasyon akan karakterizedir Al iletişim oksidasyon tank ve dolgu düzensiz kusurları, bu havalandırma cihaz patlama havalandırma denilen başvurun.


Bize ulaşın
Address:Xiajiazhuang kentindeki Boshan Dist., Zibo, Shandong, Çin
Tel: +86-533-4200240  Fax:+86-533-4202240
E-mail:shuangying44858@163.com
Copyright © Zibo Boshan kazan-kazan Kimyasalları Co, Ltd