call us on: +86-533-4200240  E-mail: shuangying44858@163.com  Fax:+86-533-4202240
Zibo Boshan kazan-kazan Kimyasalları Co, Ltd
Telefon: +86-533-4200240
E-posta: shuangying44858@163.com
Ürün kategorisi
News
Ana sayfa > Haberler > İçerik

Boyalar ve CoatingsApparent özellikleri

Birçok sahipleri yenileme dekorasyon boya veya paint kullanarak inşaat asıl soracaktır anlıyor musun inanıyor musun? boya ve boya aynı şey mi? Eğer değilse, boya ve boya arasındaki fark nedir? Paint hakkında konuşmak ve bugün boya.

Boya, ülkemizde uzun bir geçmişi vardır. Neden boya, erken bu malzeme bitkisel yağ ve vernik ayrılmaz Yani kelime "boya" ağır tarihi ve antik kültürü taşıyan denir. Bilim ve teknoloji sürekli gelişmesiyle birlikte, boya sanayi büyüyor, boya çeşitleri, Kategoriler sürekli yenilikçi olmuştur.

"Boya" terimi 1950'lerde ortaya çıkmıştır. Sektöründe her zaman boya olmuştur ve boya sadece aynı için iki farklı unvan malzemedir. 20. yüzyıl bile 70 's için 50-60 yıl endüstri olarak öğrenme, "boya" anlayış "boya" olarak bilinen anladım olacaktır. Bu nedenle, o zaman "Unvan akademik bazı tadı ile ne kadar boya" Bu sadece araştırma birimi boya Araştırma Enstitüsü veya boya Laboratuvarı gibi iki sözcükten unvanını keyfini gibi görünüyor. Tüm denilen boya fabrika üretim işletmeleri nerede, aynı zamanda, fabrika veya boya fabrika boya.

Boya ve boya adları karışıklık sonra 1980'lerde başladı. Ekonomik inşaat hızla gelişmesi, inşaat sektöründe hızla tırmanışa geçti, boya ticaret artık bir tekel son kimyasal sistemidir. İç yapı sistemi içinde çok sayıda yeni benzer üretim tesisleri "boya" bir iş adı olarak kullanılan. Mimari boya ürünleri pazara büyük akını ile "boya" sadece kutsal akademik salonu değil word geldi, aynı zamanda mimari boya esas olarak su bazlı ürünler olduğundan, boya kavramı bu nedenle sosyal görüntü çok bozuksa, tek taraflı düşünme boya su bazlı, yanlışlıkla boyalar ve boya iki farklı malzemeler, iki farklı sektörlerde olduğunu düşünüyorum.

Boyalar ve vernikler temel dönem boya aşağıdaki gibi tanımlanmış standart sözlük için Ulusal Standartlar (GB 5206.1): kaplama yüzeyi (yalıtım, Anti-korozyon, işaretleme, vb) gibi bir koruyucu, dekoratif veya özel enerji formu Katı Hal kaplama sıvı ya da katı malzemelerin bir sınıfın. En erken bitkisel yağ ana hammadde olarak kullanmak, boyanacak dedi. Reçine büyük veya tüm bitkisel yağ ile değiştirilen oldu şimdi boya denir.

Yukarıda tanımı için iki bakış açıları vardır

1. bu tür malzeme sebebi boya boya olarak değil, daha fazla ise boya çeşitleri ve Kategoriler gelişimi nedeniyle, sektörün mevcut ürünler ve bir kelime anlatabileceğiniz boya boya adını kapsamış değil çünkü sanayi her türlü eşya Güncellemeler, boya adı daha doğru daha bilimsel kullanımını. toz kaplama ürünler boya unvan kullanım için uygun değildir gibi boya ve boya burada değil değiştirilebilir. Bu nedenle, kaplama katı toz boya ve sıvı boya kapağı olabilir, ancak standart açıklama değil çok yerde bu yüzden değiştirme değil.

2, "Not" vadede kaplama standartları: diğer bir deyişle, "boya belirli adını 'boya' Word'de, hızlı karıştırma gibi boya, kalın boya, vb için kullanılabilir" da biraz uygunsuz. Aslında, "boya" yalnızca belirli boya çeşitleri, ama aynı zamanda kaplama kategorisinde, akrilik boya, poliüretan boya, vb, gibi çok sayıda değil, aynı zamanda çok sayıda uygulamaları alanında genel Anti-korozyon paint gibi kullanılır değil çünkü , otomotiv boya, deniz boya ve benzeri. Aslında, tek tek servis taleplerini, boya ve boya yanı sıra iki kelime evrensel, özellikle içinde belirli çeşitleri ifade edilebilir değil.

Sıvı boya ve boya belirgin özelliğidir, sıvı boya hariç katı boya ile karşılanamayan. Kapsama kapsamı farklı olduğu için boya ve boya kavramını açıklamak zordur.

Şu anda, su bazlı Kaplamalar ve toz kaplama daha haline gelmiştir, özellikle su bazlı boya toplam yaklaşık % 38 oluşturuyor Çin ana boya. Su bazlı boya ve yağlı cila temelde kimyasal özellikleri olduğu için farklı, su bazlı boya ve yağlı boya ürün özellikleri de büyük bir fark, daha sonra su bazlı boya boya endüstrinin eski Binbaşı bir şubesi olarak var anlama, bilimsel değil. su bazlı boya ve yağlı (seks) boya sıvı boya iki farklı dizisinde bitişik. Dekorasyon bilgi hakkında daha fazla bilgi, ziyaret edebilirsiniz: Chongqing Villa dekorasyon bilgi deneyim.

Bu nedenle, standart temel terminolojisinde, sadece Standart boya terminoloji, aynı zamanda boya, boya ve su bazlı boya terminoloji standartları düzeltmek gerekir. Olarak tanımlanabilir:

Kaplama: A sınıfı koruma, dekorasyon veya özel enerji (örneğin, izolasyon, Anti-korozyon, işaretleme, vb) ile sağlam bir film oluşturmak için bir nesne yüzeyi kaplı sıvı ya da katı malzeme. dahil olmak üzere petrol (seks) boya, su bazlı boya, kaplama tozu.

Boya: akabilir sıvı boya. Petrol (seks) boya ve su bazlı boya gibi.

Boyalar: organik çözücüler, solventsiz yağlı boya, orta veya yüksek katılar için.

Su bazlı boyalar: su ile çözülmüş veya su ile dağınık boyalar.


Bize ulaşın
Address:Xiajiazhuang kentindeki Boshan Dist., Zibo, Shandong, Çin
Tel: +86-533-4200240  Fax:+86-533-4202240
E-mail:shuangying44858@163.com
Copyright © Zibo Boshan kazan-kazan Kimyasalları Co, Ltd